Tarptautinės muziejų dienos minėjimas keliaujant po muziejus
Vienas iš Lietuvos nacionalinio muziejus padalinių – Signatarų namai – tikras istorijos ir architektūros paminklas, kuriame 1918 metų vasario 16 dieną buvo pasirašytas Nepriklausomos Lietuvos Valstybės Atkūrimo Aktas.
2024 m. gegužės 18 d., minint Tarptautinę muziejų dieną, Varėnos socialinių paslaugų centro užimtumo lankytojai, turintys negalią, lankėsi Signatarų namuose, kuriuose - klasikinėmis ir naujomis technologinėmis priemonėmis pristatomas Lietuvos kelias į valstybingumą nuo XIX amžiaus antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo.
Dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Nuo idėjos iki valstybės, 1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarai“. Edukacinio užsiėmimo metu, su gido pagalba, apžvelgtos lietuviškos spaudos draudimo pasekmės, išgirsta apie tautinio atgimimo veikėjus, jų veiklą, Jono Basanavičiaus darbus, žadinusius lietuvių tautinį sąmoningumą. Pamatę ir daug sužinoję apie Joną Basanavičių, dalyviai išgirdo ir apie kitus Lietuvos Tarybos narius, jų nuveiktus darbus, pomėgius, lankėsi memorialiniuose kambariuose, apžiūrėjo asmeninius jų daiktus. Taip pat, gidė papasakojo apie vasario 16-osios Akto pasirašymo aplinkybes, kaip įvykiai klostėsi pasirašymo dieną.
Ekskursijos metu, dalyviai apžvelgė, šiuo metu veikiančią ekspoziciją, kurioje plačiai panaudotos ne tik multimedijos priemonės: videoprojekcijos, vaizdo ir garso įrašai, interaktyvūs informaciniai terminalai, papildytos realybės projekcijos, bet ir gausu autentiškų, originalių eksponatų, asmeninių signatarų daiktų. Didžioji jų dalis yra iš Lietuvos nacionalinio muziejaus rinkinių. Vertingą memorialinį palikimą muziejui dovanojo ar ilgam laikui paskolino Vasario 16-osios Akto signatarų artimieji. Pamatė Jono Basanavičiaus kambarį, perskaitė garsiojo signataro biografiją. Taip pat, turėjo galimybę susipažinti su virš 100 metų senumo įranga, pamatyti senas knygas, nuotraukas, archyvinius dokumentus.
Pažintinę ekskursiją dalyviai pratęsė apsilankydami signatarų namų rūsiuose, kuriems jau apie 500 metų. Gidė, taip pat papasakojo daug istorinių fatų apie požeminius rūsius.
1992 metais įkurti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų namai, po beveik dešimtmečio tapo Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniu.
Po istoriniais faktais paremtos edukacinės kelionės po „Signatarų namus“ ir jų požemius, Varėnos socialinių paslaugų centro lankytojai dar lankėsi ir Europos parko muziejuje – vietoje, kur po atviru dangumi pristatomas šiuolaikinis viso pasaulio kūrėjų menas. Didžiuliame natūralaus miško, pievų, žalių kalvelių plote eksponuojama gerokai virš šimto šiuolaikinio ir modernaus meno kūrinių. Juos dalyviai atrado, vaikštinėdami natūraliais miško takeliais, besimėgaudami gamtos garsais ir grynu oru.
Europos parkas – modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi, gyvuojantis nuo 1991 metų. Jo įkūrėjas – Gintaras Karosas, skulptorius, viso muziejaus meninio kraštovaizdžio autorius.
Muziejuje po atviru dangumi – įspūdingi žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų Magdalenos Abakanovič (Magdalena Abakanowicz), Solio Le Vito (Sol LeWitt), Deniso Openhaimo (Dennis Oppenheim), Beverli Peper (Beverly Pepper) ir kitų darbai. Europos parke, dayviai išvydo skulptūrą iš televizorių, Gineso rekordų agentūros (Guinness World Records) pripažintą pasaulio rekordu, skulptūriškos architektūros Edukacijos centrą ir kitų Gintaro Karoso aplinkos meno kūrinių.